alumi.co.il

פרגולות אלומיניום - להשאיר את קרני השמש מחוץ למשחק


במקור, הפרגולות שנבנו באחוזות באיטליה ובצרפת, וסיפקו צל לאדונים בשעות השמש החמה, נבנו מעמודי אבן כבדים.

כיום פרגולות מאבן אינן תופעה נפוצה, ורוב הפרגולות עשויות מעץ אם כי גם האלומיניום מתחיל לתפוס נתח נכבד בשוק הפרגולות


העידן שבו כל סוגי הפרגולות, בכל המרפסות והחצרות במדינה, היו זהות חלף מן העולם. כיום ניתן למצוא פרגולה בעשרות סגנונות, אשר מאפשרות לשכוח את כל מה שחשבנו על "פרגולה" – לא עוד סככת עץ פשוטה שנועדה לעשות צל, אלא אלמנט עיצובי מרכזי שעשוי לשנות את מראה הבית.

סוגי הפרגולות המרכזיים

פרגולת עץ רגילה– הפרגולה הנפוצה העשויה מעץ פשוט או ממסגרת עץ ועלייה רעפים (להצללה מוחלטת). ניתן לקנות פרגולות מוכנות מראש לגינה (גזיבו), או להתאים פרגולה למידות הגינה או המרפסת. המחיר – החל מ200 ₪ למ"ר.

מחיר הפרגולה נקבע לפי סוג העץ (אורן הוא הנפוץ ביותר). ישנן פרגולות מ"עץ רב שכבתי" – הדבקה של יריעות עץ זו על זו. פרגולות מעץ רב שכבתי מאפשרות עיצובים מורכבים יותר וצורה מעוגלת לקורות הפרגולה – המחיר, החל מ-500 ₪ למ"ר.

פרגולה גושנית– מדובר בפרגולות עץ שמורכבות מגושי עץ מסיבים, או אף בולים של ממש. לפרגולה מראה כפרי, מרשים ומחוספס. לעיתים כל הפרגולה נבנית תוך שימוש בגושי עץ, ולעיתים מדובר במסגרת מבולי עץ, כאשר המילוי הוא דווקא מקורות עץ דקות. המחיר קשור באופן הדוק לסוג העץ בו ייעשה שימוש כאשר ניתן לצפות לשלם לפחות 500 ₪ למ"ר.

פרגולה אלומיניום– במקום עץ, ניתן ללכת על החידוש בתחום ולקבל פתרון הצללה מתוחכם יותר. היתרון של פרגולות אלומיניום הוא אפשרות לכלול בפרגולה מעין "תריס" הניתן לכוונון כך שיש שליטה על כמות השמש שתחדור מבעד לפרגולה.

בחנות האינטרנטית טופ ליין,  ניתן להתרשם ממגוון סגנונות של פרגולות אלומיניום. פרגולה אלומיניום בסיסית ללא יכולת כיוונון תעלה בין 500-700 ₪ למ"ר. אם מדובר בתריסים מתכווננים עם שליטה חשמלית, המחיר יכול להגיע ל 850-1300 ₪ למ"ר.

פרגולות מתקפלות – הסוג היקר ביותר של פרגולה אלומיניום. מדובר בפרגולות שאפשר לסגור לגמרי בחודשי החורף או כשלא נעשה בהן שימוש. מחיריהן, החל מ-1200 ₪ למ"ר.

ממי קונים פרגולה

עדיף תמיד לקנות פרגולה ישירות ממי שמתקין אותה, שיהיה גגן או נגר המתמחה בתחום הפרגולות. למרות שיש פרגולות מוכנות מראש כאמור, הנמכרות בחנויות כמו הום-סנטר ואייס (במחירים של בין 1,500 ל-3,000 ₪), מדובר בעץ באיכות נמוכה יותר והן נועדו להתקנה עצמית. בשורה התחתונה, עדיף להשאיר את בניית הפרגולה לאיש מקצוע.

פרגולה מהיבט משפטי

כל פרגולה, בין אם היא בגג, בגינה או במרפסת נחשבת ל"בניית קבע" ולכן באופן עקרוני מחייבת קבלת היתר בנייה, תשלום היטלי השבחה (אם יש השבחה) ואם מתגוררים בבית משותפת אף יתכן כי תידרש הסכמה של השכנים.

לפיכך, לפני שמקימים פרגולה יש להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה "בקשה להיתר בניית מצללה". למרבה המזל, בקשות שכאלו מטופלות במסלול מזורז. עם-זאת, הפרגולה כפופה לכל המגבלות החלות על בניית קבע, בהתאם לתוכנית מתאר מקומית.

 
בנייה של פרגולה ללא היתר היא עבירה פלילית, ויכולה לגרור קנסות וצו הריסה.

בנוסף, פקחי העירייה יכולים לגלות על הבנייה גם לאחר שנים רבות ממועד ההקמה, ובכל זאת לדרוש מכם להרוס את הפרגולה – לכן, עדיף לקבל היתר עוד לפני שמקימים את הפרגולה.
05/07/2011    המאמר עודכן בתאריך 10/10/2017    alumi.co.il
פורום אלומיניום

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר alumi.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת חברות אלומיניום - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 alumi.co.il כל הזכויות שמורות
alumi - הוא מרכז אלומיניום מוביל בישראל וכולל מומחי אלומיניום בכל התחומים
רוצים לבנות פרגולת אלומיניום? דברו עם אחד המקצוענים ברשימה
המומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עבודות האלומיניום הדרושות - פנו ולא תצטערו

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!