enter-article כל מה שצריך לדעת על דלתות הזזה - אלומיניום
עבודות אלומיניום » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על דלתות הזזה

כל מה שצריך לדעת על דלתות הזזה

דלתות הזזה הן פתרון מושלם למגוון בעיות עיצוביות, בין אם מדובר על חיסכון במיקום, עיצוב חדשני או רצון לאוטמטיזציה. בשורות הבאות נדגים כמה סוגים שגרתיים ופחות שגרתיים של דלתות הזזה, נקודות חשובות לפני שבוחרים דלתות הזזה, ומחירים לדוגמא.

דלתות הזזה- רעיון ודרישות יסוד

דלתות הזזה מועדפות על ידי לקוחות ומעצבים רבים לא רק משום הייחודיות הוויזואלית שלהן, אלא גם מהיותן נוחות ביותר מבחינת השאיפה לקומפקטיזציה של המרחב הפנימי. אף שלא מדובר בדרישת קצה (ניתן בהחלט למצא פתרונות דלתות הזזה חיצוניים, בייחוד כאשר מדובר על דלתות הזזה בפתחי כניסה למבנה), מקובל כי דלתות הזזה פנימיות כוללות מבנה כיס.

הכיס של דלתות הזזה הוא למעשה כוך במבנה השלד (בקיר) שליד הדלת, אליו הדלת יכולה להכנס לצורך חיסכון במקום (חוסך רצועה של כ10X100-300 ס"מ) וליצירת מראה חיצוני זורם ונעים יותר. במקרה שהכוך כבר קיים, בדרך כלל החלפת דלת לא דורשת טיפול מיוחד בכוך.

אם לעומת זאת אתם מתקינים דלת הזזה לראשונה, והכוך לא יוצר בשלבי בניית שלד המבנה, יש צורך בעבודות שיפוץ וחציבה. מחיר עבודות הכנה כאלה נע בין 1000-10000 שקלים ומשכן בין פחות מיום עבודה ועד כשבוע עבודה.

ההבדל הגדול במחירים ובתקופת העבודה נובע מההבדלים באופני בניית השלד: שלד מבטון מזויין הוא הקשה ביותר לחציבה, אחריו מבני בלוקים, ואילו מבנה עץ או חיפוי גבס (נדיר יחסית בישראל) הם הקלים ביותר למניפולציה.

שימו לב שבכל סוג של עבודה כזו יש לוועץ במהנדס בניין מקצועי ולבדוק במפרטי המבנה, שכן לעיתים המבנה בנוי בצורה של קירות נושאים (קירות שתומכים בכל המבנה), וחציבה בהם היא בעייתית יותר (יש להציב משקופים ופתרונות חיזוק אחרים).

לא משנה איזה סוג של דלת הזזה בחרתם, מהי דרך ההנעה של אותן דלתות הזזה (ידנית, קפיצית, חשמלית), כל דלת הזזה נעה על גבי מערכת מסילות. אותה מערכת מסילות היא למעשה השלד של דלתות הזזה, והחלק שחשוף ביותר לבלאי טבעי כתוצאה מתנאי סביבה וחיכוך מתמיד של הדלת על גבי המסילה. לפיכך, התקנת המסילות והחלקים הנעים חייבת להעשות בתשומת לב מירבית.

הכל מתחיל מחומרים מתאימים, כאשר השקעה בחומרים איכותיים יותר (הבדל שיכול להגיע לכדי 300 שקלים) היא לעניות דעתנו השקעה משתלמת ביותר, שתחזיר עצמה בצורה של חיסכון בביקורי טכנאי בעתיד, חיסכון בפציעות ותקלות, וחיסכון כללי בכאב ראש תפעולי של דלתות הזזה.


סוגי דלתות הזזה מיוחדות

בנוסף לדלתות אלומיניום להזזה הנפוצות, העשויות בדרך כלל שלדת אלומיניום וחיפוי שקוף או שקוף למחצה כלשהו (בעלות טיפוסית של 500-15000 ש"ח), קיימים כמה פתרונות מקוריים וחדשניים יותר. רק לצורך הדגמה נביא כאן את מנגנון ההנעה החשמלי.

המנגנון נפוץ זה עשרות בשנים במבנים ציבוריים, אולם כיום ניתן לרכישה בהשקעה של כ2000 שקלים גם בבתים פרטיים. את המנגנון ניתן לחבר לחיישן תנועה (כ500 שקלים נוספים כולל התקנה וחיבור), ואפילו לחברו למערכת בית חכם (שלדוגמא תפתח את הדלת בשעות מסויימות, ומאידך תדאג לסגור אותה כאשר אתם עוזבים את הבית או כאשר המזגן מופעל).

ניתן לרכוש דלתות הזזה, הן אצל בחנויות ייחודיות לדלתות, הן ברשתות גדולות והן אצל קבלני אלומיניום פרטיים

עוד באותו נושא

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

כיום ניתן להרכיב גדרות אלומיניום עמידות ומעוצבות בעצמכם. בחרו את הגדר הרצוייה לכם ודאגו כי כל חלקיה מצורפים וכך תחסכו כסף רב ותהנו לגדר...

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

מגוון של תריסי אלומיניום מאפשר לכם לשלוט על הצללת החדר וגם להוסיף לו פן דקורטיבי מיוחד עם תריסים יפייפיים ומעוצביםכולנו זוכרים את התריסים...

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום הן דלתות אשר ייחודן הינו בעיצוב המרשים שלהן וכך הנכם מקבלים גם דלת מגנה אך גם דלת בשלל סגנונות מקוריים לבית או למשרדכאשר אנו...

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

מלבד היופי של תריסי גלילה, הם גם שומרים על שקט וניקיון, הנה מדריך קצר למי שמעוניין להעניק לבית שלו מראה קצת שונה דלתות ציר, או ה"דלת הרגילה",...

מדריך חלונות בלגיים

מדריך חלונות בלגיים

חלונות בלגיים ממשיכים לככב בעיצובי החוץ והפנים לאורך השנים. עם זאת, המושג "חלונות בלגיים" מתייחס לכמה וכמה פתרונות עיצוביים, שחלקם לא...

string(37) "categoryדלתות אלומיניום"