enter-article פרגולות אלומיניום - להשאיר את קרני השמש מחוץ למשחק - אלומיניום
עבודות אלומיניום » מאמרים וחדשות » פרגולות אלומיניום - להשאיר את קרני השמש מחוץ למשחק

פרגולות אלומיניום - להשאיר את קרני השמש מחוץ למשחק

במקור, הפרגולות שנבנו באחוזות באיטליה ובצרפת, וסיפקו צל לאדונים בשעות השמש החמה, נבנו מעמודי אבן כבדים.

כיום פרגולות מאבן אינן תופעה נפוצה, ורוב הפרגולות עשויות מעץ אם כי גם האלומיניום מתחיל לתפוס נתח נכבד בשוק הפרגולות

העידן שבו כל סוגי הפרגולות, בכל המרפסות והחצרות במדינה, היו זהות חלף מן העולם. כיום ניתן למצוא פרגולה בעשרות סגנונות, אשר מאפשרות לשכוח את כל מה שחשבנו על "פרגולה" – לא עוד סככת עץ פשוטה שנועדה לעשות צל, אלא אלמנט עיצובי מרכזי שעשוי לשנות את מראה הבית.

סוגי הפרגולות המרכזיים

פרגולת עץ רגילה– הפרגולה הנפוצה העשויה מעץ פשוט או ממסגרת עץ ועלייה רעפים (להצללה מוחלטת). ניתן לקנות פרגולות מוכנות מראש לגינה (גזיבו), או להתאים פרגולה למידות הגינה או המרפסת. המחיר – החל מ200 ₪ למ"ר.

מחיר הפרגולה נקבע לפי סוג העץ (אורן הוא הנפוץ ביותר). ישנן פרגולות מ"עץ רב שכבתי" – הדבקה של יריעות עץ זו על זו. פרגולות מעץ רב שכבתי מאפשרות עיצובים מורכבים יותר וצורה מעוגלת לקורות הפרגולה – המחיר, החל מ-500 ₪ למ"ר.

פרגולה גושנית– מדובר בפרגולות עץ שמורכבות מגושי עץ מסיבים, או אף בולים של ממש. לפרגולה מראה כפרי, מרשים ומחוספס. לעיתים כל הפרגולה נבנית תוך שימוש בגושי עץ, ולעיתים מדובר במסגרת מבולי עץ, כאשר המילוי הוא דווקא מקורות עץ דקות. המחיר קשור באופן הדוק לסוג העץ בו ייעשה שימוש כאשר ניתן לצפות לשלם לפחות 500 ₪ למ"ר.

פרגולה אלומיניום– במקום עץ, ניתן ללכת על החידוש בתחום ולקבל פתרון הצללה מתוחכם יותר. היתרון של פרגולות אלומיניום הוא אפשרות לכלול בפרגולה מעין "תריס" הניתן לכוונון כך שיש שליטה על כמות השמש שתחדור מבעד לפרגולה.

בחנות האינטרנטית טופ ליין,  ניתן להתרשם ממגוון סגנונות של פרגולות אלומיניום. פרגולה אלומיניום בסיסית ללא יכולת כיוונון תעלה בין 500-700 ₪ למ"ר. אם מדובר בתריסים מתכווננים עם שליטה חשמלית, המחיר יכול להגיע ל 850-1300 ₪ למ"ר.

פרגולות מתקפלות – הסוג היקר ביותר של פרגולה אלומיניום. מדובר בפרגולות שאפשר לסגור לגמרי בחודשי החורף או כשלא נעשה בהן שימוש. מחיריהן, החל מ-1200 ₪ למ"ר.

ממי קונים פרגולה

עדיף תמיד לקנות פרגולה ישירות ממי שמתקין אותה, שיהיה גגן או נגר המתמחה בתחום הפרגולות. למרות שיש פרגולות מוכנות מראש כאמור, הנמכרות בחנויות כמו הום-סנטר ואייס (במחירים של בין 1,500 ל-3,000 ₪), מדובר בעץ באיכות נמוכה יותר והן נועדו להתקנה עצמית. בשורה התחתונה, עדיף להשאיר את בניית הפרגולה לאיש מקצוע.

פרגולה מהיבט משפטי

כל פרגולה, בין אם היא בגג, בגינה או במרפסת נחשבת ל"בניית קבע" ולכן באופן עקרוני מחייבת קבלת היתר בנייה, תשלום היטלי השבחה (אם יש השבחה) ואם מתגוררים בבית משותפת אף יתכן כי תידרש הסכמה של השכנים.

לפיכך, לפני שמקימים פרגולה יש להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה "בקשה להיתר בניית מצללה". למרבה המזל, בקשות שכאלו מטופלות במסלול מזורז. עם-זאת, הפרגולה כפופה לכל המגבלות החלות על בניית קבע, בהתאם לתוכנית מתאר מקומית.

בנייה של פרגולה ללא היתר היא עבירה פלילית, ויכולה לגרור קנסות וצו הריסה.

בנוסף, פקחי העירייה יכולים לגלות על הבנייה גם לאחר שנים רבות ממועד ההקמה, ובכל זאת לדרוש מכם להרוס את הפרגולה – לכן, עדיף לקבל היתר עוד לפני שמקימים את הפרגולה.


עוד באותו נושא

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

מגוון של תריסי אלומיניום מאפשר לכם לשלוט על הצללת החדר וגם להוסיף לו פן דקורטיבי מיוחד עם תריסים יפייפיים ומעוצביםכולנו זוכרים את התריסים...

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום הן דלתות אשר ייחודן הינו בעיצוב המרשים שלהן וכך הנכם מקבלים גם דלת מגנה אך גם דלת בשלל סגנונות מקוריים לבית או למשרדכאשר אנו...

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

מלבד היופי של תריסי גלילה, הם גם שומרים על שקט וניקיון, הנה מדריך קצר למי שמעוניין להעניק לבית שלו מראה קצת שונה דלתות ציר, או ה"דלת הרגילה",...

מדריך חלונות בלגיים

מדריך חלונות בלגיים

חלונות בלגיים ממשיכים לככב בעיצובי החוץ והפנים לאורך השנים. עם זאת, המושג "חלונות בלגיים" מתייחס לכמה וכמה פתרונות עיצוביים, שחלקם לא...

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

כיום ניתן להרכיב גדרות אלומיניום עמידות ומעוצבות בעצמכם. בחרו את הגדר הרצוייה לכם ודאגו כי כל חלקיה מצורפים וכך תחסכו כסף רב ותהנו לגדר...

string(41) "categoryפרגולות אלומיניום"