enter-article תריסי אלומיניום - מה בין תריסי עץ לתריסי אלומיניום - אלומיניום
עבודות אלומיניום » מאמרים וחדשות » תריסי אלומיניום - מה בין תריסי עץ לתריסי אלומיניום

תריסי אלומיניום - מה בין תריסי עץ לתריסי אלומיניום

התריסים עברו שינויים מרחיקי לכת מאז גלגולם הראשוני בתחילת המאה העשרית כתריסי עץ בסיסיים.
כיום, ישנם כל כך הרבה סוגים של תריסים שונים, עד שנדמה כי המכנה המשותף העיקרי ביניהם הוא רק בפונקציה שהם נדרשים למלא

הסוגים השונים של התריסים נוצרו מתוך ההבנה שלכל חלל ישנם צרכים משלו, המשתים בהתאם לייעודו של החדר ולאקלים השורר בחוץ.

במטרה לספק מענה לכל אותם צרכים, נוצרו תתי קטגוריות חדשות בעולם התריסים וחידושים מפתיעים שנועדו להקל על חיינו, בתור לקוחות. אלא שהשינויים והמבחר הגדול יוצרים לא פעם גם תחושת בלבול, שכן לא תמיד ברור באיזה מנגנון לבחור ומהו חומר הגלם האידיאלי עבור התריסים שלנו.

בדיוק מהסיבה הזו בחרנו להתמקד בסוגי התריסים השונים, במטרה להמחיש את ההבדלים והפערים בין כל סוג וסוג.

תריסים, תריסים- חומרי גלם שונים

קל מאוד להבדיל בין סוגי התריסים השונים על פי חומר הגלם שמהם בנוי התריס, כאשר הסוגים הקיימים הם תריסי עץ (או חומר המדמה עץ), תריסי פלסטיק וגם תריסי אלומיניום. היתרון המשמעותי של תריסי עץ לדוגמא, טמון במראה הרטרו המאפיין אותם, מראה שתורם לאווירה של החלל כולו.

תריסים עשויי עץ יכולים להוסיף ערך מוסף חשוב לחלל, שעוצב בסגנון וינטג' או באווירה כפרית לדוגמא. תריסים מסוג זה נחשבים למגוונים מאוד, היות והעץ בתור חומר גלם הוא ורסטילי וקיים במבחר גוונים וטקסטורות. בנוסף, הודות למנגנון הפעולה הפשוט ונטול התחכומים, תריסי עץ נחשבים זולים יותר ביחס לתריסים המתקדמים של ימינו.

תריסי פלסטיק לעומת זאת, הם התריסים הבסיסיים הנמצאים כמעט בכל חדר בתור ברירת מחדל. הם תריסים פשוטים ולעתים אף כעורים במראהם, אך הם עושים את העבודה, ולכן נוהגים להחליף אותם בעיקר על בסיס טעם אישי.

עם זאת, בשוק התריסים ניתן למצוא כיום תריסי פלסטיק במראה מעט מודרני יותר, או לחילופין מי שסולד לחלוטין מהרעיון יכול לבחור באחד מפתרונות ההצללה האחרים, שהרי לא חסר.

תריסי אלומיניום הם פתרון ההצללה הנפוץ ביותר בארץ, הודות ליתרונותיו הרבים של האלומיניום בתור חומר הגלם. ראשית, מדובר בחומר גלם עמיד מאוד, וכידוע תריסים נוטים לא פעם להתקלקל או לצאת מכלל שימוש, כך שהבחירה באלומיניום מאריכה באופן טבעי את אורך חייהם. שנית, תריסי האלומיניום מאופיינים במראה נקי וחף מקשקושים, ולכן תריסי אלומיניום מעניקים לחלל כולו מראה מודרני יותר.

המנגנונים השונים של התריסים

סוגי התריסים השונים נבדלים זה מזה לא רק על בסיס חומרי הגלם אלא גם בחיתוך לפי מנגנון הפעולה. תריסים ונציאניים חיצוניים לדוגמא, כשמם כן הם-מותקנים בצד החיצוני של החלון ותפקידם לווסת את עוצמת האור הנכנסת לבית באמצעות הטיית שלבי התריס לכיוון האור, תוך כדי שהתריס מתקפל בצורה מלאה.

תריסים ונציאניים חיצוניים מופעלים לרוב על בסיס מנגנון חשמלי ושלט רחוק כדי שהלקוחות לא יצטרכו להסתבך עם חוטים מיותרים.

תריס זה מיוצר לרוב משלבי אלומיניום, והוא נחשב לפתרון אסתטי ואיכותי בתחום הצללה לבית ולמשרד. בנוסף, ישנם תריסים ונציאניים הניתנים לתכנות בהתאם לעונות השונות, כך שבקיץ התריסים באופן אוטומטי יאפשרו הצללה נכונה של השטח.

תריסי גלילה הם התריסים בעל המנגנון הנפוץ ביותר בישראל, היות ומדובר בתריסים מהקטגוריה הזולה יותר, והתפעול שלהם הוא הפשוט ביותר. השלבים של התריסים מחוברים ביניהם באמצעות כבל, כאשר משיכת הכבל גורמת להסתת התריסים.

החידוש האחרון והלא כל כך חדש בתחום,  הוא תריסי גלילה הפועלים על מנגנון חשמלי או על מנגנון חשמלי משולב, כדי שלאפשר שליטה בכיוונון התריסים מרחוק. עם זאת, תריסים כאלה לא פעם נוטים להתקלקל או לצאת מכלל שימוש ודורשים תיקון מקצועי. תריסי גלילה עשויים להיות עשויים מעץ, פלסטיק או אלומיניום, כאשר כל חומר גלם, בנוסף לבחירה במנגנון עצמו, עשויים להשפיע על העלות הסופית.

תריסי רפפה מבוססים על הנעה על גבי הציר, ויכולים להיות גם כן עשויים מפלסטיק או אלומיניום, כאשר המסגרת של התריס עשויה תמיד מאלומיניום ומחוברת לידית. תריסי רפפה מגוונים מאוד היות וניתן לצבוע אותם במבחר גוונים ולשלב בהם ויטראז'ים של זכוכית חלבית לדוגמא.

גם בתריסי רפפה ניתן להתקין מנגנון חשמלי על בסיס שליטה באמצעות שלט רחוק. בנוסף, גם באמצעות תריסי הרפפה ניתן לשלוט באופן אבסולוטי בכמות האור שחודרת לתוך החלל.

כדי להמחיש את ההבדלים בין סוגי התריסים השונים, ניעזר בטבלה הבאה

תריס גלילהתריס ונציאני חיצוניתריסי רפפה
חומר גלםאלומיניום, פלסטיק, תחליפי עץ, עץ מלאלרוב אלומיניוםפלסטיק או אלומיניום, המסגרת מאלומיניום
עיצובניתן להתאים לעיצוב הנכסחיצוני, לא משפיע על עיצוב הנכסמגוון מאוד, ניתן להתאים לעיצוב הנכס
תפעולקל מאוד לתפעולמנגנון קל לתפעולמנגנון קל לתפעול
עלות380-1500 ש"ח1500-2000 ש"ח550-950 ש"ח
שליטה באורמאפשר שליטה מלאה בעוצמת האורמאפשר שליטה מלאה בעוצמת האורמאפשר שליטה מלאה בעוצמת האור
מנגנון חשמליישנוישנוישנו

במידה וישנם ילדים או מבוגרים בבית, חשוב לבחור בתריסים שההזזה שלהם אינה עדינה למגע, כדי למנוע תקלות בטיחותיות ולהמנע מתיקון תריסים חשמליים בעתיד


עוד באותו נושא

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

מגוון של תריסי אלומיניום מאפשר לכם לשלוט על הצללת החדר וגם להוסיף לו פן דקורטיבי מיוחד עם תריסים יפייפיים ומעוצביםכולנו זוכרים את התריסים...

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום הן דלתות אשר ייחודן הינו בעיצוב המרשים שלהן וכך הנכם מקבלים גם דלת מגנה אך גם דלת בשלל סגנונות מקוריים לבית או למשרדכאשר אנו...

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

מלבד היופי של תריסי גלילה, הם גם שומרים על שקט וניקיון, הנה מדריך קצר למי שמעוניין להעניק לבית שלו מראה קצת שונה דלתות ציר, או ה"דלת הרגילה",...

מדריך חלונות בלגיים

מדריך חלונות בלגיים

חלונות בלגיים ממשיכים לככב בעיצובי החוץ והפנים לאורך השנים. עם זאת, המושג "חלונות בלגיים" מתייחס לכמה וכמה פתרונות עיצוביים, שחלקם לא...

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

כיום ניתן להרכיב גדרות אלומיניום עמידות ומעוצבות בעצמכם. בחרו את הגדר הרצוייה לכם ודאגו כי כל חלקיה מצורפים וכך תחסכו כסף רב ותהנו לגדר...

string(37) "categoryתריסי אלומיניום"