enter-article כל מה שצריך לדעת על ציפוי אלומיניום - אלומיניום
עבודות אלומיניום » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על ציפוי אלומיניום

כל מה שצריך לדעת על ציפוי אלומיניוםציפוי אלומיניום הוא דרך נוספת של האדם להתמודד עם פגמי הזמן. הפעם באביזרי אלומיניום שונים


במושג "ציפוי אלומיניום" הכוונה לשני מושגים שונים, עליהם נרחיב בהמשך. הראשון הוא ציפוי האלומיניום עצמו בשכבה שתמנע חלודה (חמצון), פגיעות סביבתיות ופגמי צבע, הקרוי גם אילגון. השני הוא ציפוי מוצרים שונים בשכבת אלומיניום למניעת פגיעה בהם.


אילגון

האילגון ("הגלוון של האלומיניום) הוא ציפוי אלומיניום בשכבה דקה של אלומיניום מחומצן. למעשה מדובר בתהליך "חלודה" מבוקר, בו מחומצנת שכבתו החיצונית של האלומיניום והופכת, ומכאן נגזר גם שמה הלועזי של פעולת ציפוי אלומיניום זו: אנודייז= שילוב המילים אנודה ואוקסידציה, כלומר חמצון בעזרת זרם חשמלי.

האילגון "גדל" כלפי פנים בדיוק כפי שהוא גדל כלפי חוץ, ולכן שכבת ציפוי אלומיניום זו לא תתקלף או תיפול, בניגוד לשיטות ציפוי אלומיניום אחרות כמו צביעה או התזה. בנוסף, שיטת ציפוי אלומיניום זו מאפשרת השגת מספר צבעים (אם כי במרקם מתכתי, במגוון נמוך בהרבה מצביעה באבקות או צבעים פלאסטיים).


ציפוי אלומיניום למוצרים שונים

משאילגנו את האלומיניום ניתן לכסות מוצרים שונים בשכבת ציפוי אלומיניום. כפי שהזכרנו, אלומיניום מאולגן לא רגיש לחלודה (שהיא למעשה חמצון, שכן כאמור השכבה המאולגנת היא כבר מחומצנת).

סיבה נוספת להצמיד ציפוי אלומיניום למוצרים שונים היא עמידותו של האלומיניום בחום (נקודת ההתכה של אלומיניום היא ב660 מעלות צלסיוס). לבסוף, ציפוי אלומיניום מסייעה בהגברת החזרת הקרינה והחום, שיקול חשוב מאוד לשימושים מסויימים כפי שנראה בהמשך.


ציפוי אלומיניום לפרופילי עץ

פרופילי עץ (מסגרות חלונות מעץ) נותנות תחושה "מסורתית" ונהנות מכובד ועמידות יחסית לאורך השנים. עם זאת, התקנת פרופילי עץ דורשת צביעה מחודשת כל כמה שנים (פעם בעשור לערך), ומהיותו חומר טבעי חשוף העץ למזיקים סביבתיים וביולוגיים שונים (למרות שהטיפול הכימי שהוא עובר מוריד מאוד את הסיכון לכל הנ"ל).

מסיבה זו במקרים רבים בוחרים מעצבי פרופילי העץ (כמו גם חלקי עץ שונים, כגון שולחנות, ארונות מטבח ואמבטיה החשופים במיוחד ללחות ההרסנית, וכו') לכסותם בשכבת ציפוי אלומיניום דקה וקלה. מדובר בשכבת ציפוי דקה ביותר (חצי מילימטר עד מילימטר) שלא מוסיפה כלום למשקל וכמעט ושום דבר (כ100 שקלים, כאשר מחיר חלון עץ כולל התקנה מתחיל מ1600 שקלים) למחיר, אך המון לאורך החיים של המוצר.


ציפוי אלומיניום לגגות

בין אם מדובר בגגות רעפים, גגות פח או גגות שטוחים, ציפוי אלומיניום דק הינו השקעה חכמה לגג הבית. מדובר בהשקעה כספית לא גדולה (50 שקלים למטר רבוע) שתחסוך המון בהוצאות האנרגיה והשיפוצים בעתיד, כפי שנראה מיד. גגות פח ואפילו גגות רעפים חשופים מאוד לפגעי מזג האוויר, בייחוד החמצון על ידי האוויר ועיפות החומר כתוצאה מהתחממות והתקררות תדירה.

ציפוי אלומיניום פותר בקלות את שתי הבעיות הללו: כיוון שמדובר בחומר מחזיר אור, הגג יתחמם הרבה (פי יותר מ5) פחות, וכמובן שהציפוי גם ימנע מגע ישיר בין האוויר לבין הגג, מה שיקטין מאוד את הנזק החימצוני. לבסוף, הורדת ההתחממות של הגג יכולה להקטין באופן ניכר את ההוצאות על קירור הבית בעונות החמות. 


העלות של ציפוי אלומיניום יכול להתחיל ב-100 שקל ויכול להגיע ליותר מ-2000 שקל
 

עוד באותו נושא

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

עיצוב תריסי אלומיניום – מצללים את החדר בסטייל

מגוון של תריסי אלומיניום מאפשר לכם לשלוט על הצללת החדר וגם להוסיף לו פן דקורטיבי מיוחד עם תריסים יפייפיים ומעוצביםכולנו זוכרים את התריסים...

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום – דלתות מעוצבות שגם מגנות

דלתות אלומיניום הן דלתות אשר ייחודן הינו בעיצוב המרשים שלהן וכך הנכם מקבלים גם דלת מגנה אך גם דלת בשלל סגנונות מקוריים לבית או למשרדכאשר אנו...

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן

מלבד היופי של תריסי גלילה, הם גם שומרים על שקט וניקיון, הנה מדריך קצר למי שמעוניין להעניק לבית שלו מראה קצת שונה דלתות ציר, או ה"דלת הרגילה",...

מדריך חלונות בלגיים

מדריך חלונות בלגיים

חלונות בלגיים ממשיכים לככב בעיצובי החוץ והפנים לאורך השנים. עם זאת, המושג "חלונות בלגיים" מתייחס לכמה וכמה פתרונות עיצוביים, שחלקם לא...

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

גדרות אלומיניום - הצעות הטובות בשוק

כיום ניתן להרכיב גדרות אלומיניום עמידות ומעוצבות בעצמכם. בחרו את הגדר הרצוייה לכם ודאגו כי כל חלקיה מצורפים וכך תחסכו כסף רב ותהנו לגדר...

string(39) "categoryעבודות אלומיניום"