alumi.co.il

תריסי גלילה - המדריך השלם לצרכן


תריסי גלילה
מלבד היופי של תריסי גלילה, הם גם שומרים על שקט וניקיון, הנה מדריך קצר למי שמעוניין להעניק לבית שלו מראה קצת שונה

דלתות ציר, או ה"דלת הרגילה", נפוצות הרבה יותר בבניה ועיצוב פנים כאחד, וכנראה שהן ההמצאה המוקדמת יותר מבחינה אבולוציונית. עם זאת, דלתות ציר נתקלות בבעיה קשה כאשר יש למסך על שטח כניסה או תצוגה נרחב.

כמה מהפתרונות של מנגנוני ציר, כמו דלתות רב מפרקיות (כמו אלה הנפוצות מאוד בחנויות, ביחוד חנויות ביגוד, בקניונים וכדומה), התקבלו, אך סובלים מליקויים קשים מבחינת בטיחות מפני פריצות ועמידות בשימוש לאורך השנים. הפתרון היעיל יותר, וכפי שנראה הבטוח יותר, הוא תריסי גלילה


תריסי גלילה - איך הם בנויים

תריסי גלילה הוא שם של מגוון מנגנונים וחומרים, שמשותף לכולם הוא הרכבם מחוליות צרות יחסית הניתנות לגלילה עילית או צדדית. ברוב רובם של המקרים מדובר בתריסים עשויים אלומיניום או תרכובת מתכת אחרת, בעובי של עד 10 ס"מ וברוחב המבוקש.

השימוש באלומיניום, או בחוליות מרוכבות העשויות שלדת פלדה ומצופות אלומיניות, הופך לנפוץ יותר בגלל היתרונות הברורים של מתכת זו: מדובר בראש ובראשונה במתכת קלה (משקל סגולי נמוך יחסית) בעלת אמידות גבוהה מאוד לתנאי הסביבה (עמידה כמעט לגמרי בפני חלודה וכו').

המשקל הנמוך אליו ניתן להגיע כאשר מייצרים תריסי גלילה מאלומיניום מאפשר לפשט את מנגנון הגלילה, שכפי שנראה נושא את משקל תריסי גלילה לאורך רוב היום, ולהוזיל אותו. העובי הקטן מאפשר גלילה יעילה וחיסכון במקום בקופסת הגלילה. הרוחב לעומת זאת לא מוגבל באופן תיאורטי (אם כי משיקולים פרקטיים בדרך כלל מדובר ברוחב של עד 4-6 מטר).


איך בנוי מנגנון של תריסי גלילה

המנגנון הנע כאשר מדובר על תריסי גלילה, או מנגנון הגלילה, תופס חלק נכבד מעלות ותפקוד כלל התריס. באופן פשטני מדובר על ציר מסתובב שמסוגל לגלול את הטריס, להחזיק את כל כובד משקלו (זכרו, בכל זאת מדובר בטריסי מתכת בדרך כלל) ולקבע אותו במצב מורם.

מנגנון ההנעה יכול להיות ידני, אם כי בגלל כובד המשקל היחסי שהזכרנו המנגנון הנפוץ יותר הוא חשמלי. מחיר הציר עצמו (במקרה של תיקון) עלול להגיע לכדי 2000 שקלים, המנגנון החשמלי יכול לעלות 1500 שקלים ויותר, וקופסת הכיסוי (ההכרחית לשמירה על התריס כאשר הוא מורם מפני נזקי הסביבה) תעלה עד 1000 שקלים (ויותר במקרה של תריסים גדולים).


תריסי גלילה - מחיר התריס וההתקנה

בנוסף למחיר המנגנון של תריסי אלומיניום שהזכרנו לעיל, יש כמובן לכלול את מחיר התריס עצמו, המסגרת וההתקנה. התריס עצמו משתנה מאוד במחיר, אך בדרך כלל מדובר על 1500-2000 שקלים למטר רבוע. המסגרת מוסיפה כ-500 שקלים למחיר (תלוי כמובן בכמות המסגרות, או כמות תריסי גלילה שתחליטו להתקין).

ההתקנה של תריסי גלילה יכולה לעלות 1000 שקלים נוספים ויותר. עם זאת, ולמרות המחירים הנ"ל, כאשר מתקינים תריסי גלילה מחדש העלויות מונמחות בגלל הקניה הסיטונאית של כלל המוצרים: התריסים עצמם, מנגנון הגלילה ושירות ההתקנה. כך לדוג' התקנת תריסי גלילה ברוחב 2X4 מטר, כולל מנגנון גלילה חשמלי וקופסא, יכולה לעלות החל מ-8800 שקלים.


עלות תריסי גלילה, משתנים בהתאם לגודלם ולמנגנון שלהם. לרוב ההתקנה אינה חלק מהמחיר01/07/2010    המאמר עודכן בתאריך 27/10/2017    www.alumi.co.il
פורום אלומיניום

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר alumi.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת חברות אלומיניום - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 alumi.co.il כל הזכויות שמורות
alumi - הוא מרכז אלומיניום מוביל בישראל וכולל מומחי אלומיניום בכל התחומים
צריכים להתקין או לתקן תריסי אלומיניום? דברו עם אחד המקצוענים ברשימה
המומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עבודות האלומיניום הדרושות - פנו ולא תצטערו

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!